Tenerife počasí: Už balíte plavky?

Počasí Tenerife

Slunce po celý rok?

Tenerife, největší z Kanárských ostrovů, si vysloužil přezdívku „ostrov věčného jara“ pro své stabilní a příjemné počasí po celý rok. Ale znamená to, že na Tenerife svítí slunce 365 dní v roce? Ne tak docela. I když je pravda, že Tenerife se těší slunečnímu svitu mnohem více než většina evropských zemí, občasné deště a změny počasí nejsou vyloučeny.

Předpověď počasí na Tenerife je obecně velmi stabilní, s teplotami vzduchu pohybujícími se mezi 20 a 25 stupni Celsia po většinu roku. Sever ostrova je obvykle o něco chladnější a vlhčí než jih, který je chráněn pohořím Teide. Právě pohoří Teide, nejvyšší hora Španělska, může ovlivnit počasí na Tenerife. Ve vyšších nadmořských výškách se můžete setkat s chladnějším počasím a dokonce i se sněhem v zimních měsících.

Pokud plánujete dovolenou na Tenerife, nemusíte se bát extrémního počasí. I v zimě si užijete příjemné teploty a dostatek slunečního svitu. Pro nejaktuálnější informace o počasí na Tenerife se podívejte na předpověď počasí těsně před vaší cestou.

Ideální teploty na pláži

Tenerife, ostrov věčného jara, láká svými plážemi po celý rok. Díky své poloze a subtropickému klimatu se zde teploty pohybují v příjemných hodnotách i během zimy. Pokud ale toužíte po skutečně ideálních podmínkách pro lenošení na pláži, zaměřte se na letní měsíce. Od června do září se průměrné teploty vzduchu pohybují mezi 27 °C a 30 °C. Mořská voda dosahuje v tomto období teploty okolo 23 °C až 25 °C, což zaručuje příjemné osvěžení. Předpověď počasí na Tenerife je obecně velmi stabilní, přesto se vyplatí sledovat aktuální předpověď, abyste byli připraveni na případné drobné změny. Nezapomeňte, že i když je slunce na Tenerife velmi silné, je důležité se chránit opalovacím krémem s vysokým faktorem.

Typické počasí na Tenerife
Měsíc Průměrná teplota (°C) Sluneční svit (hodin/den) Dny s deštěm
Leden 20 6 5
Duben 22 8 3
Červenec 25 10 1
Říjen 23 7 4

Vodní sporty pro každého

Tenerife, ostrov věčného jara, láká k vodním sportům po celý rok. Díky příjemnému počasí a teplotě vody okolo 20 stupňů Celsia si zde užijí vodní radovánky začátečníci i zkušení sportovci. Předpověď počasí je na Tenerife stabilní a srážky jsou minimální, takže si můžete být jisti, že vám plány nezkříží žádná nepřízeň počasí. Ať už se chystáte na windsurfing, kitesurfing, potápění nebo jen na relaxační koupání v oceánu, Tenerife je tou správnou volbou. Nezapomeňte si s sebou zabalit opalovací krém a plavky a užijte si vodní radovánky naplno!

Túry s výhledy na sopku

Tenerife je ráj pro milovníky pěší turistiky a nádherných výhledů. Pokud toužíte po nezapomenutelných panoramatech s majestátním Pico del Teide v hlavní roli, je důležité sledovat předpověď počasí. Počasí na Tenerife je rozmanité a liší se podle nadmořské výšky a oblasti. Zatímco na pobřeží si můžete užívat slunce a tepla po celý rok, ve vyšších polohách, kde se nachází i sopka, bývá chladněji a často se objevuje mlha.

Před plánováním túry si proto vždy ověřte aktuální předpověď počasí. Ideální podmínky pro výhledy na sopku panují za jasného a slunečného dne, kdy je viditelnost nejlepší. Naopak mlha nebo déšť vám výhledy zcela znemožní. Informace o počasí najdete na specializovaných webových stránkách nebo v mobilních aplikacích. Nezapomeňte, že počasí v horách se může rychle měnit, proto se vybavte i na případnou změnu podnebí.

Pozorování velryb a delfínů

Tenerife je proslulý svými možnostmi pozorování velryb a delfínů. Díky teplým vodám Atlantiku a bohatému ekosystému je to ideální místo pro tyto úžasné tvory. Počasí hraje klíčovou roli v úspěšnosti výletů za pozorováním. Před vyplutím je důležité zkontrolovat předpověď počasí. Silný vítr a vysoké vlny mohou znemožnit plavbu nebo ztížit pozorování. Ideální podmínky panují za jasného, ​​slunečného dne s klidným mořem. Nezapomeňte, že i v létě může být na moři chladno, proto si s sebou vezměte teplejší oblečení.

Zábavní parky pro rodiny

Tenerife, ostrov věčného jara, láká na dovolenou po celý rok. Díky příjemnému počasí si tu na své přijdou i rodiny s dětmi. Ať už plánujete dovolenou kdykoliv, podívejte se na předpověď počasí. Teploty se v průběhu roku příliš nemění, ale na jaře a na podzim bývá více srážek. V létě je naopak sucho a teploty se šplhají nad 30 °C. Pokud se chystáte do zábavního parku, zvolte raději den, kdy není příliš horko. Děti ocení i opalovací krém a pokrývku hlavy. Tenerife nabízí hned několik zábavních parků, které pobaví celou rodinu.

Slunce na Tenerife hřeje jako polibek bohyně Afrodíté, moře láká tyrkysovou náručí a vánek šeptá o věčném jaru.

Jindřich Dvorský

Noční život na jižním pobřeží

Jižní pobřeží Tenerife je známé svým rušným nočním životem, ale co když se počasí rozhodne nespolupracovat? Naštěstí je Tenerife požehnáno celoročně příjemným klimatem, takže i když se na severu ostrova objeví mraky, jih obvykle zůstává slunečný a teplý. Předpověď počasí je vaším nejlepším přítelem – zkontrolujte si ji předtím, než vyrazíte, abyste věděli, co můžete očekávat. Letní noci jsou teplé a ideální pro tanec pod hvězdami v plážových barech. Zimní večery mohou být chladnější, ale stále dost příjemné na to, abyste si užili večeři pod širým nebem a koktejl v některém z mnoha barů a klubů. Nezapomeňte, že i když je přes den teplo, večer se může ochladit, takže si s sebou vezměte lehkou bundu nebo svetr. S trochou plánování a sledováním předpovědi počasí si můžete užít fantastický noční život na jižním pobřeží Tenerife bez ohledu na roční období.

Festivaly pod širým nebem

Tenerife, ostrov věčného jara, láká návštěvníky po celý rok na své slunečné pláže a příjemné teploty. Díky stabilnímu počasí je Tenerife ideálním místem pro festivaly pod širým nebem. Předpověď počasí je pro organizátory i návštěvníky klíčová, aby si užili hudební a kulturní zážitky bez obav z deště nebo chladu. Letní měsíce na Tenerife slibují teplé večery s minimem srážek, ideální pro taneční festivaly na pláži. Naopak jaro a podzim nabízí příjemné teploty pro hudební festivaly s rozmanitým programem. I v zimě si na Tenerife užijete festivalovou atmosféru, ať už pod širým nebem s výhledem na oceán, nebo v některém z krytých prostor. Nezapomeňte si před cestou zkontrolovat předpověď počasí a sbalte si oblečení do každého počasí, abyste si festivaly na Tenerife užili naplno.

Ochutnávka kanárské kuchyně

Kanárské ostrovy, a Tenerife obzvlášť, se těší celoročně příjemnému počasí. Díky tomu zdejší kuchyně hýří čerstvými surovinami dostupnými po celý rok. Předpověď počasí slibující slunečný den je tak ideální příležitostí k ochutnání kanárských specialit pod širým nebem.

Začít můžete třeba "papas arrugadas" - malými vrásčitými bramborami vařenými ve slané vodě, které se podávají s pikantní omáčkou "mojo rojo". Slunečné počasí si nejlépe vychutnáte s osvěžujícím salátem "ensalada mixta" z rajčat, cibule, papriky a avokáda. Milovníci ryb si pak nesmí nechat ujít "pescado del día" - čerstvý úlovek dne, grilovaný a dochucený pouze solí, pepřem a citronem.

Relaxace v lázeňských centrech

Tenerife je známý svým fantastickým počasím po celý rok, ale i na "Ostrově věčného jara" se můžou objevit deštivé dny. Pokud vám předpověď počasí na Tenerife slibuje kapky deště, nezoufejte! Lázeňská centra po celém ostrově vám nabízejí dokonalou příležitost, jak si užít relaxační den. Vybírat můžete z široké škály procedur, od masáží a koupelí po aromaterapii a kosmetické ošetření. Mnoho center se nachází v luxusních hotelech s nádherným výhledem na oceán nebo hory. Dopřejte si den plný péče o tělo i mysl a načerpejte novou energii v příjemném prostředí. Ať už dáváte přednost relaxační masáži s výhledem na Atlantik nebo osvěžující koupelí s esenciálními oleji, lázeňská centra na Tenerife vám zaručí nezapomenutelný zážitek. Nezapomeňte si rezervovat své místo předem, obzvláště pokud cestujete v hlavní sezóně.

Publikováno: 11. 07. 2024

Kategorie: zábava

Autor: Pavel Novotný

Tagy: počasí tenerife | předpověď počasí